Webradio

CAN 2019 : Ny fandaharam-potoana sy fampahatsiahivana momba ireo firenena efa nahazo ny amboara

24 juin 2019

Groupe A : RD Congo, Egypte, Ouganda, Zimbabwe
Groupe B : Burundi, Guinée, Madagascar, Nigeria
Groupe C : Algérie, Kenya, Sénégal, Tanzanie
Groupe D : Côte d’Ivoire, Maroc, Namibie, Afrique du Sud
Groupe E : Angola, Mali, Mauritanie, Tunisie
Groupe F : Bénin, Cameroun, Ghana, Guinée-Bissau

Groupe A

Egypte - Zimbabwe : 21 juin à 22 heures
RD Congo - Ouganda : 22 juin à 16h30
Ouganda - Zimbabwe : 26 juin à 19 heures
Egypte - RD Congo : 26 juin à 22 heures
Ouganda - Egypte : 30 juin à 21 heures
Zimbabwe - RD Congo : 30 juin à 21 heures

Groupe B

Nigeria - Burundi : 22 juin à 19 heures
Guinée - Madagascar : 22 juin à 22 heures
Nigeria - Guinée : 26 juin à 16h30
Madagascar - Burundi : 27 juin à 16h30
Burundi - Guinée : 30 juin à 18 heures
Madagascar - Nigeria : 30 juin à 18 heures

Groupe C

Sénégal - Tanzanie : 23 juin à 19 heures
Algérie - Kenya : 23 juin à 22 heures
Sénégal - Algérie : 27 juin à 19 heures
Kenya - Tanzanie : 27 juin à 22 heures
Tanzanie - Algérie : 1er juillet à 21 heures
Kenya - Sénégal : 1er juillet à 21 heures

Groupe D

Maroc - Namibie : 23 juin à 16h30
Côté d’Ivoire - Afrique du Sud : 24 juin à 16h30
Maroc - Côte d’Ivoire : 28 juin 19 heures
Afrique du Sud - Namibie : 28 juin à 22 heures
Afrique du Sud - Maroc : 1er juillet à 18 heures
Namibie - Côte d’Ivoire : 1er juillet à 18 heures

Groupe E

Tunisie - Angola : 24 juin à 19 heures
Mali - Mauritanie : 24 juin à 22 heures
Tunisie - Mali : 28 juin à 16h30
Mauritanie - Angola : 29 juin à 16h30
Angola - Mali : 2 juillet à 21 heures
Mauritanie - Tunisie : 2 juillet à 21 heures

Groupe F

Cameroun - Guinée-Bissau : 25 juin à 19 heures
Ghana - Bénin : 25 juin à 22 heures
Cameroun - Ghana : 29 juin à 19 heures
Bénin - Guinée-Bissau : 29 juin à 22 heures
Bénin - Cameroun : 2 juillet à 18 heures
Guinée-Bissau - Guinée : 2 juillet à 18 heures

Ny lalao ampavalon-dalana

5 juillet à 18 heures
5 juillet à 21 heures
6 juillet à 19 heures
6 juillet à 21 heures
7 juillet à 18 heures
7 juillet à 21 heures
8 juillet à 19 heures
8 juillet à 21 heures

Ny lalao ampahefa-dalana

10 juillet à 19 heures
10 juillet à 21 heures
11 juillet à 19 heures
11 juillet à 21 heures

Ny lalao manasa-dalana

14 juillet à 18 heures
14 juillet à 21 heures

Fiadiana ny laharana fahatelo

17 juillet à 21 heures

Lalao famaranana

19 juillet à 21 heures

Raha tsiahivina fohy ny tantaran’ireo firenena efa nahazo ny amboaran’ny CAN matetika dia i Egypta no nahazo izany voalohany tamin’ny 1957, ary izy ihany koa no mbola Firenena Afrikanina nahazo ny amboaran’ ny CAN be indrindra. Nahazo fandresena impito i Egypta hatramin’ny nisian’ity fifaninanam-pirenena momba ny baolina kitra Afrikanina ity. Tamin’ny 1957,1959, 1986, 1998, 2006, 2008, 2010. Manaraka azy ao i Cameroun, izay efa nibata ny amboara in-dimy. Tamin’ny 1984, 1998, 2000, 2002, ary ny CAN 2017 farany teo. Raha ny mpiray vondrona amin’i Madagasikara kosa dia i Nigeria no efa nibata ny amboara intelo, dia tamin’ny 1980, 1994, ary ny taona 2013. Araka ny fandaharam-potoana dia ny 30 jona 2019 amin’ny 6ora hariva no hifandona amin’ny Barea i Nigeria, izay ekipa anisan’ny matanjaka eo amin’ny sehatry ny baolina kitra.

modération a priori

Ce forum est modéré a priori : votre contribution n’apparaîtra qu’après avoir été validée par un administrateur du site.

Qui êtes-vous ?
Votre message
  • Pour créer des paragraphes, laissez simplement des lignes vides.


Design et réalisation: VizEcho Media Copyright © Ino Vaovao.COM SA - octobre 2009 . Reproduction interdite - Tous droits reservés